UMÓW WIZYTĘ ONLINE

masaz szczytno ból kręgosłupa
10 czerwca 2021

Ból kręgosłupa a zdjęcie rentgenowskie lub MRI

Do gabinetu często zaglądają pacjenci z dolegliwościami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Plaga naszych czasów. A może i nie tylko naszych ?:) 

Przez wiele lat ból odcinka lędźwiowego był utożsamiany jedynie z osobami w podeszłym wieku."Młodego" przecież nic nie może boleć !! Nic bardziej mylnego ! 

Najczęstsze przyczyny tych dolegliwości bólowych to: siedzący tryb życia, charakter pracy jaką pacjent wykonuję lub rodzaj uprawianej dyscypliny sportowej, nieergonomiczne podnoszenie ciężkich przedmiotów z podłogi, nadmierne wygięcie w kręgosłupie podczas danej aktywności fizycznej.

Brak ruchu i aktywności fizycznej, bądź nieprawidłowe jej wykonywanie czy nawyk niewłaściwej postawy...Sporo tego...Pacjenci często zgłaszają się na wizytę z wykonanymi badaniami obrazowymi: rentgen lub rezonans.

Badania te są cenną wskazówką w terapii ale zdarza się, że wyniki badania nie odzwierciedlają objawów pacjenta..

np: pacjentka z silnym bólem a w odcinku lędźwiowym, który nasila się przy bezruchu a obraz MRI nie pokazuję szczególnych zmian, które mogłyby aż taki ból powodować i na odwrót pacjent z bólem takim noooo 3 na 10, trochę boli jak długo stoi, a zmiany w obrazie MRI tak zaawansowane, że kartki A4 w opisie prawie zabrakło  Badanie pacjenta to podstawa, i może trochę potrwać, nawet 45 minut jeśli jest taka potrzeba...

https://centrum.fizjoterapeuty.pl/fizjoterapia/bol-plecow-na-dole-rehabilitacja/

W fizjoterapii jest takie powiedzenie: leczymy pacjenta, nie rezonans Dokuczają Ci dolegliwości kręgosłupa ? Szukasz pomocy fizjoterapeuty ? Zadzwoń 793022011 

Na wizycie otrzymasz również instruktarz ćwiczeń.

https://www.rehasport.pl/kregoslup/rehabilitacja-i-cwiczenia-na-kregoslup,5209,n,4326

 

12-100 Szczytno, ul Chrobrego 10

terapil.fizjoterapial@gmail.com

793 022 011

Terapil-

Fizjoterapia