UMÓW WIZYTĘ ONLINE

masaż szczytno ostroga piętowa
08 lipca 2021

Fizjoterapia, terapia manualna a ból podczas zabiegu

Jak to jest z tym bólem podczas terapii i po niej ?
Co w sytuacji, gdy ból się po niej zaostrza lub gdy jest bez zmian ?
 
"Należy wspomnieć, że często fizjoterapia odbywa się poprzez ból, który towarzyszy osiągnięciu zamierzonego celu. Ból podczas fizjoterapii może być odpowiedzią organizmu np. na rozciąganie bądź ucisk obecne podczas usprawniania lub może być związany z działaniem czynników fizykalnych.
 
Zdarza się też, że reakcja po fizjoterapii jest różna, ponieważ różna może być reakcja ludzkiego organizmu na poszczególne bodźce. Zależnie od intensywności prowadzonej fizjoterapii nasilenie objawów może trwać krócej lub dłużej, lecz zazwyczaj jest to tymczasowa odpowiedź organizmu na zastosowaną terapię. Nasilenie objawów, w tym bólu, podczas fizjoterapii jest sygnałem dla terapeuty do zmiany sposobu rehabilitacji. Z drugiej strony ból nie zawsze sygnalizuje granicę wyznaczającą możliwości pacjenta i terapeuty. Może również wyznaczyć granicę, od której zaczyna się postęp. Dlatego też towarzyszenie bólu należy traktować jako tymczasowy efekt wpisany w proces rehabilitacji. "(Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja 29 maja 2019 NR 105 Maj 2019) https://www.praktycznafizjoterapia.pl/artykul/bol-w-fizjoterapii
 
Terapia manualna to szereg technik i różnych metod terapeutycznych ( Kaltenborn, Mulligan, Ackermann, wg dr Składowskiego, Terapia tkanek miękkich, terapia powięziowa i wiele innych ), które maja jeden cel: zniwelować dolegliwość, z która pacjent do nas przyszedł.
Jest ich tyle bo i pacjenci są różni a kształtuje nas wszystko ! 
Od miejsca urodzenia, po rodzinę, pracę jaką wykonujemy, stres, odporność psychiczną, wrażliwość osobniczą, zdarzania losowe...
 
Terapię dostosowujemy do Pacjenta :)
 
Po każdej wizycie pacjent ma możliwość kontaktu z nami w celu rozwiania wątpliwości dotyczących swojego stanu po terapii.
 
Pamiętaj ! Nie zostawimy Cię bez pomocy :)

12-100 Szczytno, ul Chrobrego 10

terapil.fizjoterapial@gmail.com

793 022 011

Terapil-

Fizjoterapia