UMÓW WIZYTĘ ONLINE

masaz szczytno ból kręgosłupa
02 czerwca 2021

Jak przygotować się do wizyty ?

Wybierasz się na swoją pierwszą wizytę do gabinetu rehabilitacji
i nie wiesz jak się przygotować? Oto kilka wskazówek.

 

  • Podczas badania oceniamy sylwetkę pacjenta, dlatego do tej części wizyty pacjent musi się rozebrać, zdjąć buty, spodnie
    i koszulkę. Warto zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, koszulkę i krótkie spodnie przed kolano. Strój nie powinien ograniczać zakresu ruchu i powinien być wygodny. Ubierz się tak żebyś czuł się komfortowo.

  • Jeśli masz długie włosy zabierz ze sobą gumkę do włosów lub płaską spinkę. Nie zabieraj ze sobą biżuterii jak bransoletki, długie kolczyki i naszyjniki zwłaszcza jeśli Twoje dolegliwości związane są z bólem szyi, barku, ręki.

  • Jeżeli miałeś/aś w ostatnim czasie wykonywane badania obrazowe (np. RTG, MRI) lub posiadasz inną dokumentację medyczną, warto zabrać ją ze sobą na wizytę. Może okazać się pomocna w diagnostyce i planowaniu terapii. Jeżeli jednak nie posiadasz takich dokumentów, nie wykonuj ich bez takiego zalecenia specjalisty.

  • Nie stresuj się! Fizjoterapeuta to osoba, która chce Ci pomóc. W pierwszej kolejności przeprowadzi z Tobą wywiad, w którym dokładnie spyta o Twoje dolegliwości, a także o Twoją aktywność fizyczną, charakter wykonywanej pracy czy hobby. Są to pytania, które pomogą ustalić przyczynę problemu i być może wyeliminować je w przyszłości, a także dostosować terapię i zalecenia domowe do Twoich zainteresowań i możliwości.

12-100 Szczytno, ul Chrobrego 10

terapil.fizjoterapial@gmail.com

793 022 011

Terapil-

Fizjoterapia